Со Golden Art до заштеда од 120 евра годишно!

Во четвртокот, на 26.05.2016, во Хотел Континетал се одржа презентација на Балкан Енерџи Груп (БЕГ) на која се најави огромна поволност за сопствениците на станови од Golden Art. Енергијата потрошена за загревање на вода претставува голем процент од целосната потрошена енергија во едно домаќинство, па затоа, бидејќи секогаш се стремиме да ја усовршиме енергетската ефикасност на […]

Дојдете на нашата интерактивна работилница!

Барате нов дом? Сакате да се информирате за последните новости од нашите објекти или пак само сакате да живеете поквалитетно и да ги намалите вашите сметки за струја? Како компанија која секогаш се стреми да Ви овозможи квалитетна и енергетски ефикасна градба, за Вас подготвивме интерактивна работилница на која опуштено ќе разговараме на многу интересни […]

ПРИЗНАНИЕ ЗА ПОСЕБЕН ПРИДОНЕС ВО РАЗВОЈОТ НА ОПШТИНА АЕРОДРОМ – Golden Art

Од убави вести никогаш доста! Благодариме на Општина Аеродром за ова прекрасно признание кое и тоа како ќе не мотивира да продолжиме понатаму со уште повеќе љубов и енергија. Секако, ништо од ова не би го имало истото значење доколку ја немавме Вашата доверба. Ви благодариме за силата која ни ја давате секој ден! Ќе […]

СИГУРНИ И БЕЗБЕДНИ ВО ВАШИОТ НОВ ДОМ СО ГОЛДЕН АРТ И WINNER ОСИГУРУВАЊЕ

На овогодинешниот Саем на градежништво и недвижности – Real Expo 2016 кој ќе се одржи од 1-ви до 5ти март, Ви носиме уште еден новитет. Освен максималниот квалитет на градба, ниските трошоци за живеење и идеалната квадратура на идеална локација, Голден Арт започнува соработка со најдобрата и најмоќна осигурителна групација во источна Европа – Vienna Insurance Group и со […]

Golden Art со ново веб шоу!

Започнете го секој ден со смеа! 😀 Од денес започнуваме со емитување на нашето веб шоу кое со хумор ќе ве води низ процесот на купување стан. Запознајте ги Перо и Маја, парот кој ќе ве насмее со секојдневните случки. Во првата епизода дознаваме кога е вистинското време да купите стан. Уживајте! Извори: Еден на Еден, […]

ПРИЗНАНИЕ ЗА МАКЕДОНСКИ КВАЛИТЕТ ЗА ГОЛДЕН АРТ

Со особено задоволство и чест Ве информираме дека под покровителство на претседателот на Република Македонија, Сојузот на стопански комори (ССК) ги додели признанијата „Македонски квалитет 2015“. Голден Арт е единствена градежна компанија која се закити со оваа престижна награда и тоа за нас претставува огромен мотив во иднина да бидеме уште подобри. Како што порача […]

Eден чекор поблиску до Вашиот дом од соништата во Карпош!

Во населбата Карпош на улицата Орце Николов спроти Машински и Технички факултет на една од апсолутно најатрактивните локации во Скопје веќе може да се види одличната изведба и градба на новата зграда на Голден Арт.   Овој објект ќе биде дом за околу 120 семејства. Зградата ќе има 8 ката плус поткровје, станови со избор […]

Суперхерои го разубавија дворот на GA02

Има моменти кога на човек му се разубавува денот со нешта кои се чинат толку мали, а се всушност огромни – како искрената детска насмевка. Денот на дрвото често знае да биде само еден обичен ден во годината исполнет со тон обврски за претстојниот период, но ние во Golden Art одлучивме да земеме здив само на […]