Најубавиот дом за љубителите на книги

Нема ништо поубаво од чувството кога после долг и напорен ден ќе дојдете дома и ќе се опуштите со добра книга и најблиските. Токму тоа чувство се обиделе да го пресликаат архитектите кога го создавале овој светол и разигран дом во Париз, чија фокална точка е уникатната библиотека, истакната уште повеќе од многуте огледала и […]

Второ признание „Македонски Квалитет 2016“ за Golden Art – Квалитетот се одржува само со посветеност!

  Има денови во годината кои ни се особено драги. Денес е токму таков ден. Golden Art по вторпат е добитник на признанието „Македонски Квалитет“, кое секоја година го доделуваат Кабинетот на Претседателот на Р. Македонија и Сојузот на стопански комори (ССК). Вторпат – за двапати поголема среќа! На настанот кој се одржа на 02.12.2016 наградата […]

Дали домот ви е тренди или безвременски?

Кога си го поставуваме ова прашање тука во Golden Art, мислиме на материјалите и квалитетот, па така одговорот е најчесто краток и едноставен: – Комбинација од двете! Тоа е така бидејќи секогаш се трудиме да бидеме во тек со последните трендови во изградбата, правејќи комбинација меѓу модерните техники и најцврстите материјали – оние кои се […]

Неколку начини да ја внесете црвената боја во домот

Црвената е моќна боја и честопати сме пишувале за тоа колку треба да бидете внимателни со нејзиното користење во домот. Но, ако веќе сте сигурни дека апсолутно мора да ја имате некаде околу себе, нека биде тоа дневната како најголема просторија. Впрочем, една од главните предности на црвената е тоа што може да внесе топлина и […]

6 „Направи сам“ проекти кои мора да ги пробате до крајот на годината

Надвор е се’ постудено, деновите се се’ пократки, па така и ние сме се’ понерасположени за излегување. И со право! Има ли нешто поубаво од топлината на омиленото ќебенце и чаша чај во рака? Доста Netflix содржини пропуштивме летово Тука во Golden Art, кога заладува, некако сите наеднаш добиваме инспирација за декорирање. Ги пробавме овие […]

Не се мислете повеќе – Еве каде да купите стан во Скопје!

Пред да се одлучиме да купиме стан најчесто застануваме со размислување која локација е најдобра за живеење. Секоја населба си има свои предности па затоа ние како компанија многу внимателно и грижливо бираме каде ќе ги градиме нашите објекти, Вашите идни домови. Еве зашто треба да одберете стан од Голден Арт во Карпош, Кисела Вода […]

Разубавете ја собата со уникатен дизајн на завеси

Без разлика на тоа дали се вселувате во нов стан или сте решиле да го реновирате стариот, прво што треба да одлучите е тоа со какви бои и нијанси ќе уредувате. Откако ќе ја одберете вистинската нијанса која најмногу Ви се допаѓа и откако ќе го средите целосно Вашиот дом доаѓа моментот кога треба да […]

ОСВЕЖЕТЕ ГО ДОМОТ ВО ОВИЕ СТУДЕНИ ЕСЕНСКИ ДЕНОВИ

Искористете го денот и направете прекрасен декор за во дневна, спална или тераса. Се што Ви е потребно е стара рамка за слика, неколку даски, цвеќињата од тераса и лепак. Доколку имате цвеќиња на терасата и размислувате да ги пресадите, ова е идеалниот начин да направите нешто интересно. Погледнете го кратко видео и за кратко […]

Луксуз, топлина и сигурност во овој фаворит од 71м2

Ви го преставуваме Голден Арт станот од 71м2 во Кисела Вода. Луксуз, топлина и сигурност е тоа што Ви го нуди овој стан. Две посебни детски соби, спална, кујна со трпезариски простор и дневна, бања и купатило. Сè што Ви е потребно за безгрижно живеење и растење на вашите деца. Ако ова е една од […]