Како да уредите стан од 83 метри квадратни во GA06

Иста површина, сличен распоред! Доколку го видовте станот од 83 метри квадратни од GA06 на нашата Facebook фан страна и одлучивте дека токму тој е она што Ви треба, тогаш време е да Ви дадеме инспирација за негово уредување. Разиграјте го домот со светли бои, разиграни со жолти, сини и зелени детали – ќе создадете […]

Луксузен дизајн на дом во Њујорк кој ќе Ве освои

  „Кога ме контактираа околу декорирањето на домот, се заинтересирав веднаш штом ми кажаа за кој објект се работи“, вели дизајнерката Кели Бехун на овој просторен стан кој се наоѓа во многукатницата 432 Park Avenue – втората највисока зграда во Њујорк, зафаќајќи ја јужната страна. „Задачата ми беше да создадам простор во кој ќе може луксузно […]

Ве очекуваме на саемот на градежништво и недвижности 2017

Саемот на градежништво и недвижности секоја година е место каде ја имате комплетната понуда од сите компании и производители на едно место. Затоа, одлучивме да ги одбележиме овие 5 дена кои доаѓаат со една од предностите на 21-от век – виртуелната реалност. Имено, ќе ги оставиме на страна сите каталози, скици, брошури и хартија, и […]

Одлична идеја за уредување на 25м2 во GA05

Можеби често Ви се чини дека живот во 25м² е незамислива и невозможна мисија. Како и да е, при потрагата на идеи за уредување наидовме на пример кој ни го привлече вниманието токму поради сличноста со овој стан од објектот GA05: Архитектите на овој стан просторот го испланирале на начин кој овозможува паметна прераспределба во […]

Практично уреден двособен Golden Art дом во населбата Аеродром (63m2)

Креативноста и умешноста во уредувањето на нашите клиенти често нè воодушевува! Уште еден во низата практично уредени домови од кои можете да црпите инспирација е овој стан од 63 квадратни метри во објектот GA03. Светлите бои, уникатните детали и мудро искористениот простор ги исполнуваат желбите на сопствениците и им овозможуваат удобен живот во еден од помирните делови […]

Стокхолмски дом од 47м2 кој изобилува со елеганција и светлина

Многупати низ блогот сме се увериле дека стилот и големината на просторијата не секогаш мора да одат заедно. Доказ за тоа е и овој дом од 47м2 кој е толку добро декориран, што никогаш не би ни помислиле дека спаѓа во групата на мали станови. Вешто обоен во сите „нијанси“ на белата боја која тука […]

Компактен стан од 34m2 со елегантен дизајн

  Лоциран во Гданск, овој дом се одликува со модерен дизајн. Малечок е, па е сосем соодветен за еден човек или за пар. Има пријатен и удобен изглед и елегантен декор. Палетата на бои е модерна и вклучува топли и земјени тонови на кафено, во комбинација со златни акценти, бежова, црна и бела. Погледнете ја галеријата: […]

Golden Art стан од 40м2 со одличен дизајн

  Сопствениците на овој неодолив дом одлучиле својата приказна да ја започнат во објектот GA03 во населба Аеродром. 40-те метри квадратни одлучиле да ги збогатат со бели декоративни елементи во рустичен стил, истовремено визуелно проширувајќи го просторот. Белата основа е разиграна со дрвени елементи кои одговараат  на нијансата на Боен паркет – неизбежен дел од […]

Шведски дом од 52 метри квадратни кој изобилува со светлина

    Кога станува збор за стил и одличен распоред на просторот, швеѓаните несомнено секогаш се победници 😀 Затоа, нема да ви одземаме многу време во читање на текст, туку ќе Ве оставиме на мир да црпите идеи од овој прекрасен стан кој се наоѓа во шведскиот град Гетеборг. Уживајте во галеријата!