Разнобоен стан од 72м2 за тричлено семејство

„Дневникот на една зграда: Карпош“

Во населбата Карпош 2, на улицата Орце Николов спроти Машинскиот факултет, на една од апсолутно најатрактивните локации во Скопје деноноќно се работи на реализација на новата Golden Art зграда. Овој објект ќе биде дом за околу 120 семејства. Зградата ќе има 8 ката плус поткровје, и нуди станови со квадратура од 38m² до 105m². Идеален распоред и идеална локација, со врвен […]

Дневникот на една зграда – GA05, Аеродром

Објект: GA05 Локација: Ул. „Методија Шаторов – Шарло“ – Аеродром Број на станови: 128 Височина: 9 ката плус поткровје Квадратура на станови: 25–78m² во 2 влеза, влез 1 – 62 и влез 2 – 66 стана Со цел едноставно и лесно да дојдете до сите новости од текот на изградбата, за Вас го подготвивме овој „дневник“ во […]

Дневникот на една зграда – GA06, Аеродром

Започнуваме ново поглавје во изградбата на домови! Објектот GA06 е нов во понудата во населба Аеродром, со избор на станови и локација кои ќе ги задоволат желбите и на најпребирливите. Општи податоци Адреса: Ул. Руди Чајевац бр. 45 и 47 Број на влезови: 2 Катови: Приземје + 9 + поткровје Избор на површина на станови: 38-83m² Со цел да […]

Модерен дом со една спална соба со дрвени површини

Централното место во дизајнот на овој дом го имаат дрвените панел-елементи кои ги покриваат ѕидовите, а соодвествуваат и со изборот на под во целиот дом. Станот има површина од 57 метри квадратни и една спална соба, и има дизајн кој се одликува со строги линии и едноставен избор на бои, совршен за млад брачен пар […]

Стилски уреден дом во три нијанси со една спална соба (48m2)

  За инспирација на уредување на овој пресладок простор од 48 метри квадратни, архитектите побарале инспирација во гардероберот на сопственичката. “Таа е млада девојка со одличен стил и префинет вкус за мода, токму затоа одбравме комбинација од три бои. Нејзините денови се брзи и исполнети со состаноци за работа, а домот е нејзиното катче за […]

„Дневникот на една зграда: Кисела Вода“

На улицата Михаил Чаков во Кисела Вода, сосема блиску до центарот и до сè што Ви треба за удобен и релаксиран живот, нашиот тим интензивно работи на најновиот објект од понудата на станови. Со цел едноставно и лесно да дојдете до сите новости од текот на изградбата, за Вас го подготвивме овој „дневник“ во кој […]

Отворен и свеж дизајн на дом од 100m² кој ќе Ве инспирира

Планирањето на распоредот на мебел во голема дневна соба често е предизвик, особено кога треба да се балансираат функционалноста и изгледот. Сопствениците на овој дом се одлучиле за овој дизајн кој е поблага верзија на индустрискиот стил на уредување, со оглед на тоа што содржи елементи од цигла, дрво и метал, но сепак секој елемент […]

Шик дом кој успешно ги комбинира новото и старото (50m²)

Купивте нов дом и загрижени сте за средствата кои ќе ги потрошите за уредување? Што ако Ви кажеме дека можете слободно да се фокусирате единствено на квалитетот на материјалите од кои е изграден Вашиот нов дом, бидејќи за дизајнот има едноставно решение? Сопствениците на овој шик дом од 50 метри квадратни за уредување на овој дом […]