Стокхолмски дом од 47м2 кој изобилува со елеганција и светлина

Многупати низ блогот сме се увериле дека стилот и големината на просторијата не секогаш мора да одат заедно. Доказ за тоа е и овој дом од 47м2 кој е толку добро декориран, што никогаш не би ни помислиле дека спаѓа во групата на мали станови. Вешто обоен во сите „нијанси“ на белата боја која тука […]

Компактен стан од 34m2 со елегантен дизајн

  Лоциран во Гданск, овој дом се одликува со модерен дизајн. Малечок е, па е сосем соодветен за еден човек или за пар. Има пријатен и удобен изглед и елегантен декор. Палетата на бои е модерна и вклучува топли и земјени тонови на кафено, во комбинација со златни акценти, бежова, црна и бела. Погледнете ја галеријата: […]

Golden Art стан од 40м2 со одличен дизајн

  Сопствениците на овој неодолив дом одлучиле својата приказна да ја започнат во објектот GA03 во населба Аеродром. 40-те метри квадратни одлучиле да ги збогатат со бели декоративни елементи во рустичен стил, истовремено визуелно проширувајќи го просторот. Белата основа е разиграна со дрвени елементи кои одговараат  на нијансата на Боен паркет – неизбежен дел од […]

Шведски дом од 52 метри квадратни кој изобилува со светлина

    Кога станува збор за стил и одличен распоред на просторот, швеѓаните несомнено секогаш се победници 😀 Затоа, нема да ви одземаме многу време во читање на текст, туку ќе Ве оставиме на мир да црпите идеи од овој прекрасен стан кој се наоѓа во шведскиот град Гетеборг. Уживајте во галеријата!  

Уникатен стан од 49м2

  Убаво декориран малечок стан може во голема мера да ја преслика душата на својот сопственик! Убавината во малите станови е креативноста која мора да ја вложите при нивното планирање и тука буквално нема граници на Вашата имагинација. Овој симпатичен простор од 49м2, освен што балансира помеѓу модерното и антиквитетите, ги има и сите елементи […]

10 одлични идеи за мал простор

Тоа што живеете во мал простор никако не значи дека и декорот треба да е мал, а домот да нема стил. Следете ги овие неколку практични совети за да создадете дом кој сите ќе ги инспирира и во кој секој ден ќе Ви започнува со позитивна енергија. Додајте „облини“ Затоа што повеќето станови се со […]

Golden Art празнично уреден дом во срцето на Скопје

Особено сме радосни кога ве инспирираат нашите совети околу уредувањето на домот! Пример за тоа е овој празнично уреден дом во објектот GA02 во Аеродром, чии креативни сопственици со новогодишниот декор совршено го надополниле модернистичкиот изглед на просторот. Белата боја која е основа на целиот проект е разиграна со сините детали и шарената завеса. Дневната […]

21 идеја за идеална спална соба

Ако барате инспирација за декорирање на спалната соба, подгответе се да се воодушевите од следниве идеи. Одвојте време и поминете внимателно низ сите слики, анализирајќи ги деталите и полека создавајќи ја вашата спална соба од соништата (во вашиот дом од соништата, се разбира 😉 )! Имајте на ум дека светлите бои се далеку поефикасни од […]

Марфи кревет – совршеното решение за секој еднособен стан

Ова корисно чудо е измислено дури во 1912 година од Вилијам Марфи. Идејата потекнала од тоа што во неговото мало станче во Сан Франциско немало место за дружење. Марфи креветите до денес доста го имаат променето и усовршено изгледот благодарение на напредната технологија, но принципот е ист – кога се спуштени се целосен удобен кревет […]