Практичен дом во скандинавски стил (51м2)

Умешноста при уредувањето е во комбинирање на луксузното и обичното, старото и новото. Кога сте ограничени со простор, од клучна важност е да ставите акцент на практичноста пред естетиката. Овој стан од 51м2 е одличен пример за декорирање без многу финансиски трошоци. Со основа од нијанси на белата боја надополнети од најразлични детали во црна, […]

Стан од 54 метри квадратни уреден во наутички стил

Овој стан од 54 метри квадратни има една спална и open-plan дневна соба со кујна и трпезарија, бања и тераса. По распоредот наликува на овој Golden Art стан од понудата во GA06, меѓутоа со Golden Art секогаш добивате повеќе, па во 57 метри квадратни има уште една спална соба. Погледнете ја галеријата и земете си […]

Стан со детали во тропски бои (47m²)

Кога креативноста би била стан, тоа дефинитивно би бил овој стан. Со површина од само 47 метри квадратни, овој дом делува неверојатно отворено и пространо, а причина за тоа е уникатниот дизајн. Секој дел од просторот има своја намена и делува посебно поради употребата на различни идеи за одвојување – понекогаш тоа е различна боја на […]

Прашај го тимот на Golden Art

Знаеме колку Ви е важна одлуката за вложување во стан. Знаеме и колку Ви е важно тој стан да стане дом во кој ќе ги поминувате најубавите моменти со саканите. Оттаму и мотивацијата да го создадеме овој нов сегмент на нашата Facebook страница и YouTube канал. „Прашај го тимот  на Golden Art“ ќе има за […]

Совршеното место за студенти – мал, организиран и светол стан од 50 метри квадратни

Кога сте студент, сместувањето баш и не Ви е прва грижа на листата. Како и да е, со текот на времето доаѓа вработување, а со вработувањето доаѓа и потребата за малку повеќе простор за организација и функционирање. Овој стан припаѓа на групата мали станови (50 метри квадратни), но е совршен и за дружење со најблиските. […]

Компактен стан од 97 метри квадратни со уникатен дизајн

Сместен на четврти од вкупно пет ката, овој просторен и светол стан како центар на својот дизајн вклучува микс од антиквитети и модерни елементи. Зафаќа површина од 97 метри квадратни и е совршен за петчленото семејство кое живее тука. Основна боја е белата која дизајнерите вешто ја надополниле со детали во ведри бои. На секое […]