Мешавина од материјали и текстури за уникатен амбиент во домот (42m2)

Доколку сте љубители на едноставното, а сепак не сакате вашиот дом да изгледа изгледа монотоно, овој дизајн е интересен пример како да го постигнете тоа без да потрошите премногу за уредување. Она што го прави овој дом посебен е комбинацијата на материјали при уредувањето. Дизајнот го носат светлите елементи, како ѕидовите, прозорците и дел од […]

Весели бои низ домот на четиричлено семејство

Кога имате поголемо семејство, навистина е важно секој член на семејството да има свое катче за своите омилени активности. Еднакво важно е домот да има доволно простор за целото семејство да поминува време заедно. Совршен спој на овие елементи е овој стан од 83 метри квадратни во кој архитектите умешно го испланирале просторот за едно […]

Стил и елеганција во стан од 94 метри квадратни

Станот кој го подготвивме за да ве инспирираме денес припаѓа на брачен пар со навистина префинет вкус, а ова е отсликано во многуте детали кои кои го красат секое ќоше од просторот. Основната палета на ентериерот се состои од природни тонови, надополнети со дрвени елементи кои внесуваат топлина и димензија во целината. За уредување е […]

Модерен дом од 58 метри квадратни со стил кој воодушевува

Комбинацијата на неколку бои е секогаш добитна кога станува збор за уредување на просторот, особено кога тие бои се надополнуваат и разликуваат на перфектен начин. Еден пример за вакви компатибилни бои се црна, бела, сина и окер, кои во овој стан ја дефинираат енергијата на целиот дом. Сопствениците на домот не се плашеле да си […]

Француски црн шик во канцеларија

Доколку трагате по идеално дизајнерско решение за вашата канцеларија, размислете да побарате инспирација во парискиот стил. Што всушност го карактеризира овој предоминантно црн стил кој ви го претставуваме во галеријата? Основата на овој стил се наоѓа во комбинацијата на природни тонови како кафена, сива, црна и бела. Дизајнот е едноставен, а сепак разновиден. Црните ѕидови […]

40 метри квадратни кои ќе го задоволат вкусот и на најпребирливите

Кога сте ограничени со простор, мошне е важно да успеете правилно да ги распоредите парчињата мебел и предметите. Не се лишувајте од омилениот стил, но држете се до правилото „Нека биде минимално“. На овој начин просторот ќе дише со Вашата енергија, а ќе биде лесен за функционирање на дневна база. Пример за умешност при уредувањето […]

Како да го искористите секој милиметар – младешки стан од 31m²

Овој симпатичен дизајн на простор од 31m² е доказ дека и во малечка квадратура може да се функционира сосем убаво. По својата површина е еднаков на овој дом од нашата понуда во населбата Кисела Вода: Акцентот е ставен на функционалноста на елементите, па така секој предмет си има свое место. Одличен избор е и искористувањето […]

Малечок стан со транспарентен дизајн (46м2)

Чист, едноставен, стилски и светол се епитетите кои уште на прв поглед може да ги дадете на овој дом од 46 метри квадратни, чии сопственици вешто успеале да вклопат кујна, трпезарија, тоалет, дневна и спална соба без да жртвуваат ни грам стил и елеганција. Можеби најфункционалниот елемент во целиот дом е стаклената партиција која го […]